I. MOI Akadémia

- Optikus beszámoló

2024. 09. 06-07-én megrendezésre került a Magyar Optikus Ipartestület MOI Akadémia koncepciójának első rendezvénye az Aquaworld Resort Spa termeiben, amelynek második, szombati napján optikus továbbképzésen vehettek részt a kollégák. 
Az optikus képzés előadásai a gyártás és lencseparaméterek tárgyalásával kezdődött, Egervári Éva és Nathalia Pastean tolmácsolásában, akik ismertették a modern szemüveglencse-gyártás folyamatát, illetve azt, hogy a beküldött adatokkal mi pontosan mi is történik a rendelési szoftverben. Mindezek tudatában az optikai dolgozó sikeresen tudja a saját és a kollégái munkáját segíteni, az előadásban megismert réteg és rétegproblémák ismeretében pedig a mindennapok kihívásait könnyebb leküzdeni a kereskedelemben. 

A második előadás során a mindketten optikus mesterlevéllel és hatalmas műhelyes tapasztalattal rendelkező előadók, Szilágyi Zsolt és Kovács György osztottak meg hallgatóikkal kincset erő tippeket a jó szemüveg elkészítéséhez, valamint ahhoz, hogy a mindennapokban miként lehet bátran javítani, beállítani egy szemüveget. 


Tóta Csaba pedig a képzést záró előadásában olyan alapvetéseket és tévhiteket taglalt, melyek rendkívül elterjedtek az optika szakmában, de tudományos oldalról megközelítve lehet mégsem eléggé korszerűek vagy helytállóak már, és vannak ezek között olyanok, melyek sajnos nem egyszer reklamációhoz vezethetnek.



Ahogyan az optikus előadássorozat és workshop haladt, a hallgatók egyre bátrabban szólaltak fel, fogalmazták meg kérdéseiket és a egyértelműen látható volt, hogy a szünetekben is folytatódott a szakmai diskurzus, amit a szervezői oldalról hatalmas öröm volt látni. Fontos tudnivaló az optikus továbbképzés esetében, hogy a szervezés során az Optometrista Szekció olyan előadás sorozatot tervez, melyek egymásra épülve egészítik ki egymást, de egyébként külön-külön is helytálló tudást nyújtanak a szakma legfrissebb trendjeinek megfelelően. A továbbképzések legfőbb célja, hogy minden optikai dolgozó tudása fejlesztve legyen függetlenül attól, hogy az optikus szakma megszerzése előtt vagy után végzi már a munkáját, és hogy mindenki megszólítva érezze magát, ha arról van szó, hogy lehetősége nyílik tanulni. A jelenleg is nagy sikerrel működő optikus képzésen megszerzett alapokat a folyamatos fejlődés jegyében szervezett továbbképzéseken szeretnénk a gyakorlatban hasznosítható készségekké fejleszteni, és kiemelten fontosnak tartjuk azt, hogy korszerű tudással ruházzuk fel a résztvevőket. A visszajelzéseket figyelembe véve szervezzük a további képzéseket is, mindezek tükrében pedig szeretettel várjuk a javaslatokat a későbbi események tematikáját és az előadók személyét illetően, hiszen az optika szakma színessége végtelen mennyiségű témakört nyújt.

Szívből köszönjük minden kedves előadónk lelkesedését, idejét és a résztvevő kollégák megtisztelő figyelmét!
És végül, de nem utolsó sorban egy szívet melengető visszajelzés egy nagyon kedves résztvevőtől:

„Nagyon örültem, hogy részt tudtam venni az I. MOI Akadémia optikus továbbképzésén. Sok hasznos információt hallottam és sok kedves kollégát ismerhettem meg.
Nagyon jó érzés volt, hogy a kollégák szívesen osztották meg egymással tapasztalataikat, gyakorlati tippeiket, amiket én is hasznosítani tudok a mindennapi munkában.
Jövőre is mindenképp jelentkezni fogok!” Dr. Rostáné Kobra Barbara